• Návrat ku koreňom

• Hlavný cieľ projektu:

Zvýšiť kompetencie študentov k sebadisciplíne a rozvoju životných zručností.

Špecifické ciele projektu:

• Pomáhať študentom v ťaživej životnej situácii s riešením ich problému.
          • Informovať študentov o podstate negatívnych spoločenských javov a zároveň ovplyvniť ich postoje a orientovať ich na správne, pevné a žiaduce životné hodnoty a vytvoriť zdravé a bezpečné prostredie v škole.
          • Zapojiť aktívne študentov do spolupráce s pedagógmi pri riešení tejto problematiky.
          • Prepojiť odborné znalosti z výučby informatiky a iných predmetov. Študenti spracujú a vyhodnotia získané podklady z dotazníkov.
          • Naučiť účastníkov programu kvalitne využívať voľný čas. Ponúknuť a uskutočniť viacdňový pobyt v prírode.

Charakteristika projektu

I. aktivita – Autorská súťaž – Drogy a ja. Cieľom je predovšetkým vzájomné, bližšie sebapoznanie, prejavenie vlastného názoru – pohľadu na drogové závislosti očami študenta. V tejto časti by sa mal študent zamyslieť nad svojou identitou a mal by vyjadriť svoje videnie problematiky.

II. aktivita – Internetový dotazník je určený  čo najšírejšiemu okruhu študentov. Zároveň žiaci využijú vedomosti z Informatiky pri tvorbe a vyhodnotení dotazníka.

III. aktivita -  Pobyt v prírode. Za účasti rodičov, učiteľov, zamestnancov a vybraných žiakov sa uskutoční dvojdňový pobyt v prírode. Náplňou bude aktívne využitie voľného času, diskusie, prednáška z klubu Abstinujúcich alkoholikov. V prvom rade ukázať, že život je atraktívny aj bez drog. Našou úlohou nebude v danej časti kritizovať život s drogou, ale proklamovať život bez drog a zdravý životný štýl všeobecne.

IV. aktivita - Interaktívne programy. Školský koordinátor prevencie vykoná so študentmi interaktívne programy v menších skupinách. Programy budú zamerané na výstupy získané z predchádzajúcej dotazníkovej akcie, prevenciu rizikového správania.

Rozpočet projektu

Celkové náklady na projekt sú vo výške 400,00 €. Žilinský samosprávny kraj financuje projekt.

• 12.06.2018 Oceňovanie žiakov stredných škôl
    • Pohár nádejí v MiniFlorbale mladších žiakov a žiačok
    • 8.6.2018 ŽUPNÁ KALOKAGATIA 2018 – regionálne kolo
    • 9.6.2018 KIA - Deň otvorených dverí